Vaiko kambarys yra ta erdvė, kur jis auga, vystosi, mokosi ir praleidžia didžiąją savo laiko dalį. Todėl artėjant naujiems mokslo metams BALDŲ NAMAI „Skraja“ kviečia atnaujinti savo vaikų kambarį, kad naujus mokslo metus jie galėtų pasitikti naujoje, kūrybiškumą skatinančioje erdvėje. Nuo liepos 20 d. baldų salone Naugarduko g. 55, Vilniuje, moksleivius ir jų tėvus pasitiks ryškios nuolaidos vaikų ir jaunuolio baldams įsigyti.
BALDŲ NAMAI „Skraja“ siūlo platų baldų pasirinkimą tiesiogiai iš gamintojų, todėl sau patinkančius baldus ras net išrankiausias moksleivis. 5000 kv. m plote savo produkciją siūlo tokie lietuviškų baldų gamintojai kaip UAB "Akai", UAB "Taubaldis", UAB "Lauksva" ir daugelis kitų, o taip pat gamintojai iš kitų šalių - Ukrainos, Lenkijos, Italijos, Suomijos ir kitų šalių, todėl neradus norimų baldų pas vieną pardavėją, yra daug kitų, kur tikrai kiekvienas ras savo svajonių baldus. BALDŲ NAMUOSE „Skraja“ galima rasti nuo pigiausių iki brangiausių baldų, todėl bus patenkinti bet kurios šeimos poreikiai.
Norintiems atnaujinti savo vaikų kambarius naujų mokslo metų proga tėveliams siūlomi įvairių spalvų rašomieji stalai, spintos, kėdės, lovos ir kiti baldai už ypatingą, naujų mokslo metų kainą. Kviesdami atsinaujinti, BALDŲ NAMUOSE „Skraja“ esantys baldų pardavėjai siūlo nuolaidas nuo 5 % iki 50 %. Taip pat įvairūs baldai už ypatingą, mažesnę kainą. Gera naujiena tiems, kas ieško spintos. Perkantiems spintą laukia dovanos.
„Visiems norintiems atsinaujinti prieš šiuos mokslo metus ir pasinaudoti ypatingomis nuolaidomis tereikia užeiti į mūsų tinklalapį www.baldunamai.lt ir atsispausdinti nuolaidų kuponus (skiltyje Mėnesio pasiūlymai). Atsispausdinus kuponų rinkinį galima rasti įvairių baldų pardavėjų nuolaidas, kurios bus pritaikytos pateikus kuponą pardavėjui.“ – teigia BALDŲ NAMAI „Skraja“ direktorė Ingrida Špakauskienė. „Tačiau svarbu nepamiršti kuponus pateikti prieš pirkimą, kad būtų galima pritaikyti pageidaujamą nuolaidą“ - tęsia BALDŲ NAMŲ „Skraja“ direktorė. Kuponais galima pasinaudoti iki šių metų rugsėjo 10 d.
Kiekvieną apsilankiusįjį BALDŲ NAMUOSE „Skraja“ pasitiks mandagūs konsultantai, kurie tiek atsakys į visus rūpimus klausimus, tiek padės surasti, kur yra įsikūrę skirtingi baldų pardavėjai.
BALDŲ NAMAI „Skraja“ visus savo baldų salono lankytojus pasitinka su šūkiu „Gera išsirinkti!“
2012 m. liepos 24 d., antradienis
2012 m. liepos 17 d., antradienis
Maža virtuvė? Ne problema
Žmonių gyvenimo stilius per paskutinius amžius pasikeitė. Daugelis žmonių iš kaimo gyvenviečių persikėlė į didelius miestus. Šiems žmonėms iš nuosavų namų ir vienkiemių teko persikelti į mažus miestų butus, kuriuose yra maži kambariai ir mažos virtuvės. Būtent apie mažas virtuves šiame straipsnyje ir rašysime. Ieškosime sprendimų, kaip mažą virtuvių plotą galima efektyviau išnaudoti.
Išmesk nenaudojamus daiktus. Dažnai peržiūrėjus visus virtuvės spintose esančius daiktus paaiškėja, kad daugelis jų daug metų nenaudojami ir gali būti išmesti ar perkelti į sandėliuką. Mažoje virtuvėje turi būti tik patys būtiniausi daiktai, kuriuos naudojate bent kartą per kelis mėnesius.
Virtuvės baldai gali būti perstatyti. Pirmiausia ant lapo popieriaus pasidarykite savo virtuvės brėžinį, nupieškite proporcingo dydžio baldus ir buitinę techniką. Pabandykite ant šio lapo popieriaus juos išdėstyti kitaip nei įprasta. Virtuvės baldų perstatymas gali padėti sutaupyti daugybę vietos, kuri gali būti panaudota daug naudingiau. Tiesa, nepamirškite, kad perstačius baldus gali prireikti kosmetinio remonto sienoms ir grindims. Nepamirškite, kad kai kuriuos baldus galima pastatyti kitose patalpose: koridoriuje ar sandėliuke.
Pakeisk senus virtuvės baldus kompaktiškesniais. Perstatyti baldus į kitas vietas ne visada yra išeitis. Kartais tiesiog reikia juos išmesti ir įsigyti naujus, kurie bus kompaktiškesni ir leis sutalpinti daugiau virtuvėje naudojamų daiktų. Naujausių virtuvės baldų dizainas padeda suderinti kompaktiškumą ir talpumą daug geriau nei prieš 15 ar 20 metų įsigyti virtuvės baldai: spintos ir stalai.
Atsisakyk nenaudojamos buitinės technikos. Dažnai žmonės virtuvėje pastato per daug nereikalingos buitinės technikos. Ar jums tikrai reikalingas toks didelis šaldytuvas? Ar jūs tikrai dažnai gaminate naudodami orkaitę? Prieš pirkdami šiuos įrenginius apgalvokite, kaip dažnai juos naudosite, o jei jau nusprendėte taupyti savo mažosios virtuvės erdvę, apsvarstykite variantą šiuos įrenginius pakeisti kompaktiškesniais.
Norint sutaupyti vietos virtuvėje geriausiai tiks integruojami virtuvės baldai. Viryklė, indaplovė ir daugelis kitų įrenginių gali būti integruojami į virtuvės baldus. Tokiu atveju taip pat formuojamas vientisas virtuvės dizainas ir sutaupoma erdvė.
Išnaudok virtuvės sienas. Ant sienų galite pakabinti spinteles, kuriose tilps visi maisto ruošimo įrankiai ir indai. Šiose spintelėse galite suformuoti mažas lentynas, kurios talpins daug virtuvėje reikalingų daiktų. Taip ant sienų galite pakabinti specialias džiovyklas išplautiems indams ir kabyklas keptuvėms ar peiliams.
Nusipirk transformuojamus baldus. Vienas iš geriausių transformuojamų baldų pavyzdžių - išlankstomi stalai. Ruošiant maistą šis stalas gali būti suskleistas ir netrukdyti jums laisvai judėti ruošiant maistą, o sukvietus draugus ar šeimą pietauti, galima jį išskleisti ir sukurti pakankamai vietos visiems patogiai įsitaisyti ir mėgautis jūsų paruoštu patiekalu.
Nugriauk sieną tarp virtuvės ir svetainės. Tai sprendimas, kuris leidžia sukurti naują didelę erdvę jūsų namuose. Sutaupysite vietos vien dėl to, kad šioje patalpoje užteks vieno televizoriaus, vieno stalo, vienos sofos ar kėdžių komplekto, galėsite įsigyti didesnę ir talpesnę spintą, kurioje galėsite laikyti tiek svetainėje, tiek virtuvėje naudojamus daiktus. Žinoma, nepamirškite, kad teks iš naujo derinti baldus ir interjero detales.
Beje, daugelyje net 20 ar 30 metų senumo butuose galima nesunkiai nugriauti svetainę ir spintą skiriančią sieną. Projektuojant daugelį daugiabučių ši siena nebūdavo atraminė.
Galiausiai, prieš pradedant pakeitimus virtuvėje nustatykite, kokią pinigų sumą galite išleisti ir numatykite, kad gali prireikti papildomų išlaidų. Pavyzdžiui, paprasčiausias spintos ar šaldytuvo perstatymas gali pareikalauti sienos perdažymo ar kito kosmetinio remonto.
2012 m. liepos 4 d., trečiadienis
Pirmoji pasaulinė pramonės gaminių paroda Londone
XIX amžiaus industrinės revoliucijos idėja užvaldė kūrėjų protus labiau negu menas. Pirmą kartą kultūros istorijoje labai ryškiai iškyla meno, mokslo ir pramonės santykio problema. Padidėjęs domėjimasis dekoratyviniais menais, ypač tinkamu ornamento panaudojimu, skatino keisti dailės mokyklų programas rengiant šios srities specialistus. Vienas po kito pasirodo A. W. N. Pugino, O. Joneso leidiniai apie augalinius, taip pat antikos laikų ornamentus ir jų pritaikymą. 1851 metais Londone atidaryta Pirmoji pasaulinė pramonės gaminių paroda buvo atsakas prancūzams, kurių kultūra, pažangios filosofijos mintys, menas, literatūra dominavo Europoje. Parodoje norėta pademonstruoti britų nacionalinį orumą, ekonominį pranašumą, pristatyti pasauliui Didžiąją Britaniją kaip industrinės pramonės lyderę - tai bylojo pats parodos pavadinimas “Great Exhibition of the Industry of All Nations”. Industrinės revoliucijos, standartizacijos, idustrinės statybos simboliu reikia laikyti šios parodos paviljoną - Krištolo rūmus Londone.
Industrinės revoliucijos lopšiu tapusi Didžioji Britanija parodoje negalėjo pasigirti pramoninės produkcijos meniniu lygiu, formos naujumu, originalumu. Nors šioje parodoje buvo eksponuotos net fabrikuose naudojamos mašinos, įvairūs kiti įrengimai, deja, atsiskleidė vis dar nenutrūkę ryšiai su manufaktūrine gamyba ir susiformavusios viduriniosios vartotojiškos klasės eklektiškas skonis.
Pasaulinės parodos Londone paviljono autorius Paxtonas buvo ne architektas, bet inžinierius, oranžerijų projektuotojas, tuo metu jau turėjęs nemažą jų projektavimo patirtį. Paxtonas paviljonui suprojektavo specialią modulinės sistemos konstrukciją. Gal dėl to jam nesunkiai pavyko laimėti konkursą Pasaulinės parodos paviljonui projektuoti. Krištolo rūmai buvo pirmasis industrinės statybos objektas, pastatytas iš lydytų geležinių unifikuotų detalių ir standartinių pramoninės gamybos stiklo lakštų, kokie tuo metu buvo gaminami. Jo naujos struktūrinės ir techninės idėjos atspindėjo industrinės revoliucijos dvasią.
Apipavidalinant Paxtono paviljono interjerą talkino dailininkas ir architektas Ovvenas Jonesas. Visa tai liudijo meno ir amatų smukimą. Buvo užmiršti amatininko, gerąja prasme, gamybos ir kūrybos privalumai, kai medžiagos ypatybės logiškai įprasmindavo daikto formą. Iškilęs gamybinis kuriamos formos neatitikimas dar labiau paryškino nelogiškas eklektizmo apraiškas. Buvo aklai kopijuojami įvairiausi praeities stiliai, perkrauti puošnių detalių daiktai, neturintys pritaikymo to meto realioje aplinkoje. Didžiausias eklektikos trūkumas buvo tas, kad daugiausia dėmesio buvo skiriama išorės puošybiškumui perkraunant gaminį įvairių stilių detalėmis, visiškai užmirštant konstrukciją, paskirtį, gamybos teikiamas galimybes. Galima buvo pamatyti traukinio lokomotyvą su geležinių gėlių girliandomis, valcų volus, papuoštus bronziniais amūriukais, drugeliais, lauko gėlių puokštėmis arba fantastiškų drakonų galvomis.
Tuo metu ypač paklausūs buvo įvairiausi biuro baldai kabinetams ir miestelėnų namams. Parodoje daugybė eksponuojamų Viktorijos laikų baldų išraiškingai bylojo apie pamėgtą neogotikos stilių, eklektišką puošybiškumą, beprasmišką gausybę dekoratyvinių detalių. Nemažai baldų buvo dekoruoti raižytais ornamentais, netgi metalinėmis detalėmis, aptraukti puošniai margintais apmušalais. Tik nedaugelyje eksponatų atsispindėjo pramoninės revoliucijos teikiamos naujos technologinės galimybės kuriant modernius gaminius. Iš viso eklektiško chaoso išsiskyrė gamintojo iš Austrijos Michaelio Thoneto biuro baldai, bei miestelėnams skirti baldai. Tai buvo biuro kėdės, krėslai namams, pagaminti taikant originalią technologiją, karštu garu kaitinant ir lenkiant klijuoto lukšto sluoksnį. Šiuo atveju biuro baldai, tai tuometiniams ofisams ir darbo kabinetams skirti baldai.
Pirmojoje pasaulinėje parodoje atsiskleidė masinės gamybos produkcijos meninio sprendimo problemos. Po parodos Londone susirūpinta dailės mokymo reorganizavimu, projektuotojų, suvokiančių epochos dvasią ir pramoninės gamybos savitumus, rengimu. Visi parodos metu uždirbti pinigai buvo perduoti princui Albertui eksponatams kuriamam pramonės muziejui (Museum of Manufactures, 1852) įsigyti - po metų jame buvo atidaryta pirmoji ekspozicija.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)