Šiais laikais atsiradus internetui ir galimybei dirbti namuose, darbo kambarys žmogaus tvirtovėje tampa privalumu. Visgi yra gana sudėtinga darbuotis namuose, todėl yra būtina tūrėti erdvę- kambarį, kuriame yra vien dirbama. Šiame straipsnyje papasakosiu kaip biuro baldai turi būti parinkti darbo erdvei.
Namų biuro baldų planas
Ne vienas žmogus gali savęs paklausti, kam reikalingas planas norint įsigyti biuro baldus? Kodėl tiesiog jų nesusipirkti? Atsakymas paprastas, toks planavimas sutaupo laiko, pinigų ir nervų.
Štai keletas argumentų, kodėl planas sutaupys ankščiau išvardintus resursus:
• Ant popieriaus piešiant eskizus, kaip išdėlioti baldus, Jums nereikės jų stumdyti iš vieno kambario galo į kitą. Taigi sutaupysite jėgų ir laiko.
• Nupiešus eskizus galima pasikonsultuot su kolegomis ar šeimos nariais, kurie pasidalins savo idėjomis ir patarimais.
• Taip pat planas gali parodyti, kad kai kurie Jūsų įgeidžiai yra fiziškai neįmanomi ar nepraktiški.
• Be to, plane išdėliojant baldų vietas galite suprasti, kad kambaryje jums trūks elektros rozečių ar kitų dalykų, kurie būtini darbo aplinkai.
• Nusipiešti planą, kainuoja daug mažiau, nei nusipirkus stalą jį tiesiog išmesti, ar gaišti laiką grąžinant atgal į parduotuvę.
Kokie baldai svarbiausi namų biure?
Stalas yra svarbiausioji namuose esančio darbo kambario dalis. Daugelis žmonių naudojasi kompiuteriais ir dažnai renkasi tokius stalus, kurie tiktų pasidėti šiam prietaisui. Vis dėlto jei paprastame ofise biuro baldai yra minimalistiniai namuose jums reikėtų pagalvoti apie komfortą. Jei jūsų darbo kabinete nėra daug vietos, galite įsigyti „L“ formos stalą, kuris sutaupys vietą ir taip pat leis jums pasitraukti nuo kompiuterio prie kitų darbų.
Spintos ir lentynos yra funkcionalūs ir tuo pačiu pagyvinantys kambarį baldai. Lentynose galite laikyti mokslinę literatūrą, kurios gali prisireikti jūsų darbui. Taip pat jose galite laikyti prizus, apdovanojimus ar nuotraukas.
Komfortiškos kėdės taip yra viena iš svarbiausių namų kabineto detalių. Dirbant ir nepatogiai sėdint darbas gali greitai pabosti. Taigi pirkite kėdes su atlošu bei galimybe reguliuot sėdėjimo aukštį. Be to, galite pasirūpinti maža sofa, kurioje galėte atsipūsti pajutę nuovargį.
Kaip pačiam paruošti namų biuro planą?
Namų biuro baldų išdėstymo planas neturi būti sudėtingas ar daug laiko kainuojantis procesas. Štai keletas patarimų, kaip šį procesą padaryti daug smagesniu ir lengvesniu:
• Jeigu Jūs jau esate nusipirkę stalus, spintas ar kėdes arba turite labai mažą biudžetą baldų įsigijimui visų pirma vertėtų atlikti matavimus. Išmatuokite kambarį, pasižymėkite, kur yra langai ir elektros rozetės.
• Piešdami planus neprivalote naudotis liniuotėmis, pasiimkite matematiniams skaičiavimams skirtą sąsiuvinį priskirkite langeliui tam tikrą mastelį ir pieškite kambarį, taip daug lengviau galėsite pasidaryti kelis eskizus.
• Pasidarykite kelias kambario plano kopijas, surašykite sienų skaičius, pasižymėkite duris, langus ir elektros rozetes.
• Nusipieškite baldus, užrašykite jų išmatavimus ir iškirpkite juos iš popieriaus.
• Kiekvienoje kambario plano kopijoje baldus galite išdėlioti, kaip jums patinka. Iškirptas figūras apveskite. Taip lengvai galėsite pasigaminti kelis skirtingus planus.
• Paruošus planus parodykite šiuos savo draugams, kolegoms ar šeimos nariams išklausykite jų nuomonę ir patarimus, neskubėkite įsigyti biuro baldų.
Paskutinis žingsnis
Galiausiai nusipiešus planą ir parodžius šį savo pažįstamiems, išklausius visų patarimų ir pataisius nepastebėtus trūkumus jūs būsite pasiruošęs, pigiai ir greitai įsigyti biuro baldus, kuriuos vos tik nupirkus iš karto galėsite statyti į jau suplanuotas vietas. Taigi linkiu, Jums, efektyvaus darbo naujajame kabinete.
2012 m. rugpjūčio 28 d., antradienis
2012 m. rugpjūčio 6 d., pirmadienis
Kaip prižiūrėti baldus?
Visi norime, kad baldai, esantys namuose atrodytų puikiai ir tarnautų mums ilgai. Tačiau norint tai pasiekti, būtina žinoti keletą svarbių dalykų. Tad jūsų dėmesiui – patarimai, padėsiantys baldams išlikti puikios išvaizdos.
Spintos – tai baldas, kurį sutiksime kiekvienuose namuose. Jei turite spintą stumdomomis durimis, dulkes nuo metalinių konstrukcijų valykite dulkių siurbliu. Nenaudokite valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų durims ir šoninėms detalėms, kadangi jos gali pažeisti paviršius ir verčiau rinkitės minkštą šluostę. Jeigu yra dėmių, kurių negalite pašalinti minkšta sausa šluoste, nuvalykite jas muiluotu vandeniu ir nublizginkite šluoste. Jeigu spinta turi veidrodinį paviršių, nenaudokite įprastų valymo priemonių, kurios yra skirtos langų valymui, kadangi nuo šių priemonių ant veidrodinio paviršiaus gali atsirasti dėmių, dings spindesys, todėl geriausia valyti sausomis minkštomis šluostėmis.
Kėdės – svarbus virtuvės ar valgomojo akcentas. Kalbant apie kėdžių priežiūrą, svarbu prisiminti, jog saulės šviesa gali išblukinti kėdes, tad statykite jas virtuvėje ar valgomajame taip, kad į jas nebūtų nukreiptas tiesioginis saulės spindulių srautas.
Atminkite, jog baldų, esančių virtuvėje ar valgomajame, negalima valyti valymo priemonėmis, kurios negali turėti sąlyčio su maistu.
Medinį baldą sudėtinga apsaugoti nuo įbrėžimų, ypač jei auginate mažus vaikus, o kaip žinia – net ir smulkūs įbrėžimai gali pakenkti baldo išvaizdai, tad atsiradus įbrėžimui nieko nelaukite ir padenkite įbrėžimo vietą baldų poliruokliu ir jau po kelių minučių įbrėžimas išnyks.
Odinėms sofoms ar foteliams labai svarbi drėgmė. Trūkstant drėgmės odiniai baldai ima trūkinėti, tad įsigykite drėgmę išlaikantį kondicionierių ir porą kartų per metus užpurkškite jo ant odinių baldų. Naudojant tokią priemonę, baldams netruks drėgmės, jie bus minkšti.
Ant spintelių, komodų, stalelių nelaikykite ilgą laiką daiktų, keiskite jų stovėjimo vietas, priešingu atveju daiktų stovėjimo vietoje gali atsirasti dėmės ar išblukimai.
Tam, kad lentynos tarnautų ilgai, atkreipkite dėmesį į daiktų išdėstymo tvarką. Atminkite, jog sunkiausius daiktus reikia dėti arčiau krašto, lengviausius – centre.
Jeigu baldai aukšti – svarbu išlaikyti jų stabilumą. Tam, kad aukšti baldai būtų stabilūs, sunkius daiktus išdėstykite apatinėse lentynose, o lengvus - viršutinėse.
Norėdami, kad baldai lakuotais paviršiais atrodytų gražiai, nuvalę juos sausomis minkštomis šluostėmis, nepamirškite nupoliruoti.
Jei namuose turite antikvarinių baldų, jų švarai palaikyti puikiai tiks sausos šluostės bei baldų vaškas, tačiau detaliau jų priežiūrą aptarkite su specialistais. Kaip ir paprastiems baldams, antikvariniams baldams reikia šiek tiek drėgmės (vasarą patariama sudrėkinti drėgna šluoste). Pagrindinis jų priešas – tiesioginiai saulės spinduliai, dėl kurių baldai gali pradėti blukti.
Na, o pabaigai dar vienas patarimas, kuris puikiai tinka kalbant apie bet kurį baldą, esantį jūsų namuose. Karštis – baldų priešas, kadangi būtent jis džiovina baldus, tad baldai gali išblukti, raukšlėtis, paryškėti įtrūkiai bei įbrėžimai, todėl nestatykite baldų arti radiatorių, židinio ar viryklės.
2012 m. rugpjūčio 2 d., ketvirtadienis
Virtuvė prieš 100 metų
Virtuvės patalpa ir virtuvės baldai puikiai atspindi ne tik socialinius pokyčius, bet ir technikos ar išradimų pažangą. Turbūt sunkiai įsivaizduotume viduramžių pilį su puikiai įrengta virtuve ir visa reikalinga šiuolaikine įranga. Tačiau vaizduotė kuria vaizdus su balta prijuoste vilkinčia šeimininke ir dideliu šaukštu maišomus puodus. Realybėje viskas kiek nykiau. Ne visuomet dūmai iš pečiaus pakildavo tiesiai kaminu į dangų, dažniau visa virtuvės patalpa būdavo tamsių suodžių nuklota. Šiais laikais negalėtume įsivaizduoti ir to, kad visą reikiamą maisto gamybai vandenį tekdavo rankomis nešti iš švaraus upelio ar šaltinėlio. Kadangi ilgą laiką maisto gamybos istorijoje būdavo valgoma rankomis tai ir indai skyrėsi nuo dabartinių. Vienoje iš Čekijos pilių yra įrengta indų ekspozicija, kurioje tradicinėmis senųjų laikų vaišėmis nuklotas stalas, o taurės gėrimams padengtos stiklo burbuliukais, kad valgančiajam neišslystų iš nuo maisto riebaluotų rankų.
Pasikeitimams virtuvėje įtakos turėjo išrastas vandens siurblys. Šio įtaiso dėka vanduo ir šiandien pasiekia kiekvieno mūsų namus, virtuvę ir vonią. Šiais laikais nebereikia rūpintis ir dėl vandens kokybės, nes prieš patekdamas ant kiekvieno iš mūsų stalo jis būna patikrinamas ir išvalomas. Reikėtų prisiminti ir tai, kad vandeniu keliauja daug mikrobų ir net virusų, kurie senovėje sukeldavo daugybę ligų, kurios nusinešdavo daug gyvybių.
Taigi kokie prietaisai ar išradimai labiausiai palengvina mūsų visų buitį? Jau minėtas vandens siurblys ne tik palengvino šeimininkių rutiną, bet ir visose virtuvėse „įkurdino“ kriauklę ir visą vandens nutekėjimo sistemą, kanalizacijos vamzdžius. Virtuvės patalpa tapo daug švaresne ir tinkamesne vieta maisto ruošai tuomet, kai buvo išrastos naujo tipo virimo mašinos. Gaminamos jos buvo iš geležies plokščių, o kūrenamos malkomis ir vis labiau populiarėjančiomis anglimis. Tam, kad patalpoje nebūtų dūmų ir virtuvės baldai nepasidengtų suodžiais, pasitarnaudavo kaminas ir dūmtraukio vamzdžiai.
Patarnautojų virtuvė jiems ir toliau tarnavo kaip miegamasis. Jie miegodavo ant grindų arba siaurose erdvėse virš lubų. Virtuvės grindys būdavo išklojamos plytelėmis, o spintos indams ir maistui nuo dulkių ar garų būdavo apsaugojamos teisingai išsprendus ventiliacijos problemas. Kaip ir šiandien, taip ir anuomet virtuvė neįsivaizduojama be didelio stalo ant kurio vykdavo visa maisto ruoša, o vėliau ir valgymas. Ponai turėdavo specialius valgomojo kambarius ir į virtuvę beveik neužsukdavo, taigi ten šeimininkaudavo tik tarnai.
Vidurinioji gyventojų klasė bandė imituoti aukštesnės klasės prabangų valgymo stilių. Tačiau jų gyvenimas virė mažesniuose butuose, kuriuose virtuvė buvo čia gyvenančios šeimos kambarys ir dažniausiai jau be tarnų. Svetainė buvo skirta ypatingoms progoms, tokioms kaip šventiniai pietūs. Dėl šios priežasties viduriniosios klasės virtuvės būdavo žymiai jaukesnės ir tarnavo jau ne kaip tarnų patalpa maisto gamybai, o kaip erdvė, kurioje gyveno ir dirbo tie patys žmonės. Dažniausiai tokiose virtuvėse būdavo spintos, stalas su kėdėmis ar net kušetė poilsiui.
Dujų vamzdžiai pirmą kartą buvo pakloti tik XIX amžiaus pabaigoje ir dujinės viryklės pradėjo keisti senąsias anglimis kūrenamas krosnis. Dujos buvo brangesnės nei anglis, dėl to ši naujovė pirmiausia atsirado tik turtingųjų namuose. Tuo tarpu kaimo vietovėse buvo tebenaudojama senoji technologija su anglimi ir malkomis kūrenamu dideliu pečiumi ar iš plytų ir skiedinio pagamintu židiniu. Dujų ir vandens vamzdynai pirmiausiai pasiekė didžiuosius miestus ir tik gerokai vėliau centralizuotas tiekimas pasiekė mažus kaimus. Tačiau net ir šiandien yra tokių vietovių, kuriose žmonės vandenį dar semia iš šulinių ar šaltinių.
Pasikeitimams virtuvėje įtakos turėjo išrastas vandens siurblys. Šio įtaiso dėka vanduo ir šiandien pasiekia kiekvieno mūsų namus, virtuvę ir vonią. Šiais laikais nebereikia rūpintis ir dėl vandens kokybės, nes prieš patekdamas ant kiekvieno iš mūsų stalo jis būna patikrinamas ir išvalomas. Reikėtų prisiminti ir tai, kad vandeniu keliauja daug mikrobų ir net virusų, kurie senovėje sukeldavo daugybę ligų, kurios nusinešdavo daug gyvybių.
Taigi kokie prietaisai ar išradimai labiausiai palengvina mūsų visų buitį? Jau minėtas vandens siurblys ne tik palengvino šeimininkių rutiną, bet ir visose virtuvėse „įkurdino“ kriauklę ir visą vandens nutekėjimo sistemą, kanalizacijos vamzdžius. Virtuvės patalpa tapo daug švaresne ir tinkamesne vieta maisto ruošai tuomet, kai buvo išrastos naujo tipo virimo mašinos. Gaminamos jos buvo iš geležies plokščių, o kūrenamos malkomis ir vis labiau populiarėjančiomis anglimis. Tam, kad patalpoje nebūtų dūmų ir virtuvės baldai nepasidengtų suodžiais, pasitarnaudavo kaminas ir dūmtraukio vamzdžiai.
Patarnautojų virtuvė jiems ir toliau tarnavo kaip miegamasis. Jie miegodavo ant grindų arba siaurose erdvėse virš lubų. Virtuvės grindys būdavo išklojamos plytelėmis, o spintos indams ir maistui nuo dulkių ar garų būdavo apsaugojamos teisingai išsprendus ventiliacijos problemas. Kaip ir šiandien, taip ir anuomet virtuvė neįsivaizduojama be didelio stalo ant kurio vykdavo visa maisto ruoša, o vėliau ir valgymas. Ponai turėdavo specialius valgomojo kambarius ir į virtuvę beveik neužsukdavo, taigi ten šeimininkaudavo tik tarnai.
Vidurinioji gyventojų klasė bandė imituoti aukštesnės klasės prabangų valgymo stilių. Tačiau jų gyvenimas virė mažesniuose butuose, kuriuose virtuvė buvo čia gyvenančios šeimos kambarys ir dažniausiai jau be tarnų. Svetainė buvo skirta ypatingoms progoms, tokioms kaip šventiniai pietūs. Dėl šios priežasties viduriniosios klasės virtuvės būdavo žymiai jaukesnės ir tarnavo jau ne kaip tarnų patalpa maisto gamybai, o kaip erdvė, kurioje gyveno ir dirbo tie patys žmonės. Dažniausiai tokiose virtuvėse būdavo spintos, stalas su kėdėmis ar net kušetė poilsiui.
Dujų vamzdžiai pirmą kartą buvo pakloti tik XIX amžiaus pabaigoje ir dujinės viryklės pradėjo keisti senąsias anglimis kūrenamas krosnis. Dujos buvo brangesnės nei anglis, dėl to ši naujovė pirmiausia atsirado tik turtingųjų namuose. Tuo tarpu kaimo vietovėse buvo tebenaudojama senoji technologija su anglimi ir malkomis kūrenamu dideliu pečiumi ar iš plytų ir skiedinio pagamintu židiniu. Dujų ir vandens vamzdynai pirmiausiai pasiekė didžiuosius miestus ir tik gerokai vėliau centralizuotas tiekimas pasiekė mažus kaimus. Tačiau net ir šiandien yra tokių vietovių, kuriose žmonės vandenį dar semia iš šulinių ar šaltinių.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)